S nedávnou válkou na Ukrajině a ruskými hrozbami jaderné války se stále více ptáme na naše proti atomové kryty. Co však vláda dělá, aby zabránila jaderným hrozbám Spojenému království? Podle gov.uk zůstává riziko jaderného konfliktu ve Spojeném království malé, ale existují hrozby jaderné války. Spojené království má plán na jaderné odzbrojení, který zajišťuje, že nikdy nedovolíme jiným zemím, aby nás ohrožovaly jadernými zbraněmi, omezovaly rozhodování nebo sponzorovaly jaderný terorismus.

Níže uvedený obrázek, připravený NATO, porovnává rozšiřující se ruský arzenál s ostatními státy NATO.

A picture containing chart Description automatically generated

Ačkoli má Rusko stále více různých jaderných zbraní, Spojené království má několik způsobů, jak se chránit před jadernými hrozbami.

Královské námořnictvo udržuje nepřetržité odstrašování na moři připravené reagovat na jakékoli extrémní hrozby pro Spojené království , máme také na hlídce ponorky, které jsou připravene s několikadenním předstihem ke střelbě. Spojené království také záměrně udržuje pouze minimální množství jaderných zbraní, aby mohl stát zůstat důvěryhodný a účinný proti jakýmkoli jaderným hrozbám.

Vláda Spojeného království však také uvedla, že jsou záměrně nejednoznačné, pokud jde o diskusi o rozsahu jaderných zbraní. Tím je zajištěno, že nebude narušena účinnost odstrašujícího prostředku. Rovněž naznačili, že by jaderné zbraně použili pouze za extrémních okolností a pouze pro sebeobranu Spojeného království a jeho spojenců v NATO.

Chcete-li se dozvědět více o jaderných úkrytech a jak byste je mohli začlenit na svůj pozemek, kontaktujte nás na čísle +44 (0) 1709 730260 nebo e-mailem info@thepanicroomcompany.com.