Většina britských jaderných krytů a určitě jaderných bunkrů je rezervou vybraných vládních a vojenských představitelů pro případ jaderného útoku na zemi. Po nedávné ruské ofenzivě proti Ukrajině však můžeme začít vidět výstavbu mnoha dalších jaderných krytů s možností, že se během několika příštích let stanou běžným standardem.

„Od začátku války na začátku tohoto měsíce jsme byli zavaleni dotazy na jaderné úkryty od lidí z celé Velké Británie a Evropy,“ říká Paul Weldon, výkonný ředitel společnosti The Panic Room Company.

Paul pokračuje: „Strach, který invaze vyvolala, je hmatatelný a mnoho jednotlivců zkoumá způsoby, jak by mohli chránit sebe a svou rodinu v případě jaderné války. Přidání jaderného krytu je jeden z nejlepších a jediných způsobů, jak toho dosáhnout. Domníváme se, že v důsledku toho, co se děje na Ukrajině, bude patrný zřetelný trend k začlenění jaderného krytu do rezidenčních nemovitostí.

„V posledních letech jsme navrhli, postavili a nainstalovali několik jaderných krytů. Většina byla pro klienty v zámoří, ale právě minulý rok jsme postavili jaderný kryt na jihu Anglie pro soukromého klienta.

„Díky nejmodernějšímu ventilačnímu systému, který poskytuje kompletní jadernou, biologickou a chemickou ochranu, byl kryt také vybaven vysoce kvalitními protitlakovými dveřmi, samostatným generátorem, kompletní komunikací a zdravotnickým skladem.

 

Paul uzavírá: „Zajistit tu nejlepší ochranu v nejistém světě je pro mnohé prioritou a zde ve společnosti The Panic Room Company to můžeme poskytnout, kdykoli to bude potřeba. Pokud tedy uvažujete o instalaci NBC jaderného krytu a chtěli byste další informace nebo byste si chtěli domluvit konzultaci na místě, neváhejte nás kontaktovat.